Tatran Prešov -P.Bystrica 29:28 v predohrávke 9. kola v hádzanej mužov

02.11.2005 Celý región

Prešov 2. novembra (TASR) - V predohrávke 9. kola extraligy hádzanárov vyhral Tatran Prešov nad MŠK SIRS Považská Bystrica 29:28.
Tatran Prešov - MŠK SIRS Považská Bystrica 29:28 (18:16)
Najviac gólov: Kozlov 9/5, Tumidalský 8/2, Pekár 3 - Zaťko 7, Maťaš 5/2, Toms 4. Rozhodovali: Haščík a Oťapka
pok. hody: 11/8 - 5/3
vylúčení: 6:8
ČK: Kozlov za hrubý faul - Maťaš za tri vylúčenia
910 divákov

Majster s vicemajstrom ponúkli divákom zaujímavé hádzanárske divadlo. Hostia viedli v úvode zápasu (0:1, 2:3, 3:4), no potom sa začala karta postupne obracať. V 18. min už vyhrávali domáci 12:7, no sľubný náskok neskôr začali strácať. Považania v závere prvého polčasu stiahli na rozdiel jediného gólu (17:16). Straka potom v poslednej minúte mieril vo vyloženej šanci len do žrde (celkovo ich hostia nastrelili až 5) a z protiútoku stanovil polčasový výsledok až Tumidalský. Po výmene strán východniari dlho nedokázali odskočiť na viac než dva góly, a tak v 42. min už bolo vyrovnané 22:22. Na začiatku poslednej štvrťhodiny išli hráči Tatrana opäť do minitrháku 25:22, no ani ten nedokázali udržať. Tak ako závere prvého polčasu, aj záver celého zápasu bol nadmieru dramatický. Pol minúty pred koncom za nerozhodného stavu mali loptu v útoku Považania, no zbytočne ju stratili a z rýchleho brejku stanovil konečný rezultát Fuňak 29:28.

1. Považská Bystrica 9 7 1 1 279:234 15
2. Tatran Prešov 9 7 1 1 267:229 15
3. Košice 8 6 0 2 231:195 12
4. Nové Zámky 8 3 1 4 223:205 7
5. ŠKP Bratislava 8 3 1 4 222:226 7
6. HC THP Topoľčany 8 1 2 5 205:242 4
7. Hlohovec 8 1 2 5 200:237 4
8. Sečovce 8 1 0 7 187:246 2